Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania lwóweckich policjantów z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego

Data publikacji 25.06.2022

Funkcjonariusze ruchu drogowego lwóweckiej Policji wraz z inspektorami z jeleniogórskiego Oddziału ITD prowadzili wspólne działania ukierunkowane na kontrolę międzynarodowego przewozu odpadów i towarów niebezpiecznych.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego w Jeleniej Górze prowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 30, mające na celu kontrole prawidłowości przewożenia odpadów i towarów niebezpiecznych.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 54 pojazdy, z czego 34 stanowiły pojazdy ciężarowe. W 39 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, a w 7 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne aut.

Podczas kontroli mundurowi ujawnili pojazd, który był znacznie przeładowany. Dopuszczalna masa całkowita kontrolowanego pojazdu wynosiła 3500 kg, a wynik pomiaru wskazał 6400 kg. W związku z przekroczeniem DMC o 2900 kg kierowcę ukarano mandatem karnym. Dodatkowo zakazano dalszej jazdy i nakazano przeładunek „nadwyżki” towaru.

Działania tego typu będą prowadzone cyklicznie na drogach powiatu lwóweckiego.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. Olga Łukaszewicz

tel. 600 266 063

Powrót na górę strony