Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

38-letni złodziej zatrzymany przez lubańskich kryminalnych

Data publikacji 25.06.2022

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu doprowadziły do ustalenia oraz zatrzymania 38-latka, podejrzanego o kradzieże z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na terenie Lubania. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 21 tysięcy złotych. Sprawca noc spędził w policyjnej celi. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lubańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do pomieszczenia mieszkalnego na terenie miasta. Sprawca włamania po podważeniu uchylonego okna znajdującego się na piętrze budynku dostał się do mieszkania, skąd ukradł między innymi laptopa, aparat cyfrowy czy dysk pamięci. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli na miejscu zdarzenia przedmioty mogące pomóc w ustaleniu sprawcy czynu, a jednocześnie kryminalni zaczęli czynności mające na celu jak najszybsze dotarcie do sprawcy lub sprawców tego czynu.

W późniejszym czasie policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące włamania do garaży skąd skradzione zostały opony samochodowe, felgi oraz bagażnik samochodowy. Funkcjonariusze typowali, że związek z tymi włamaniami ma ta sama osoba.

Po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego z miejsca zdarzeń oraz wykonaniu szeregu czynności operacyjnych policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 38- latka.

Mężczyzna po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem na łączną kwotę około 21 tysięcy złotych. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci ustalili także, że przedmioty pochodzące z przestępstwa sprzedawał przypadkowym osobom.

Czynności w sprawie nadal trwają, a za popełnione przestępstwa 38- latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony