Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Psy „na gigancie” odnalezione przez policjantów

Data publikacji 24.06.2022

Mundurowi z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując swój rejon służbowy, zauważyli dwa psy idące poboczem. Funkcjonariusze zainteresowali się ich losem. Nieufne zwierzaki postanowili zwabić... szynką z kanapki! Kiedy tylko pieski zbliżyły się do mundurowych, policjanci odczytali numer telefonu znajdujący się na obroży jednego z nich. Następnie zadzwonili do właściciela, a wówczas okazało się, że zwierzęta niedawno były adoptowane, nieprzyzwyczajone jeszcze do nowego miejsca i uciekły z ogrodzonego podwórka. Policjanci zaopiekowali się zwierzakami, które bezpiecznie trafiły do swojego właściciela.

Ścinawscy policjanci pełniąc służbę patrolową na terenie swojej gminy, pomiędzy miejscowościami Lasowice, a Przychowa, zauważyli dwa psy, które szły poboczem jezdni. W trosce o ich bezpieczeństwo, mundurowi postanowili zaopiekować się zwierzętami, aby nie doszło do ich potrącenia przez inne pojazdy. Pieski początkowo były nieufne i nie pozwalały policjantom zbliżyć się do siebie. Do zwabienia czworonogów przydała się... szynka z kanapki jednego z funkcjonariuszy. To pozwoliło policjantom odczytać numer telefonu znajdujący się na obroży jednego z piesków.

Po telefonicznej rozmowie z właścicielem okazało się, że oba psy zostały niedawno adoptowane ze schroniska. Z uwagi na to, że są nieprzyzwyczajone do miejsca i do nowego opiekuna, pokonały ogrodzenie i uciekły z kojca. Dodatkowo mężczyzna oświadczył, że zwierzęta przebywały w tymczasowym kojcu, gdyż właściwy jest zamówiony i czeka tylko na jego dostawę. 

Funkcjonariusze sprawdzili warunki piesków. Okazało się, że kojec, w którym przebywały zapewniał im dużo miejsca. Miały też dostęp do świeżej wody i karmy. Dodatkowo, były czyste i zadbane, a co ważne – posiadały obroże z numerem telefonu do właściciela, co bardzo ułatwiło ustalenie ich opiekuna i bezpieczny powrót do domu.


sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony