Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjna profilaktyka w powiecie złotoryjskim

Data publikacji 24.06.2022

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi od kilku tygodni prowadzą działania informacyjne oraz edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej, która już dziś rozpoczyna wakacje. Funkcjonariusze przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas trwającego letniego wypoczynku. Spotkania będą kontynuowane podczas wakacji dla uczestników kolonii i akcji letnich.

Koniec roku szkolnego i letnie wakacje to czas, kiedy policjanci ze Złotoryi uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu. Są one doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 policjanci odwiedzili szkoły podstawowe, gdzie podczas spotkań z uczniami przypominali podstawowe zasady bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, poruszania się po drodze, podróżowania komunikacją zbiorową, uczestniczenia w pracach polowych, nawiązywania kontaktu z osobami nieznajomymi oraz reagowania wobec agresji i przemocy rówieśniczej. Informowali młodzież o zagrożeniach wynikających z zażywania alkoholu, narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zdrowotnych, prawnych jak i społecznych uzależnienia.

Działania prewencyjne prowadzone przez złotoryjskich policjantów wpisują się w ramy ogólnopolskich akcji "Bezpieczne wakacje" i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Działania te  będą kontynuowane przez cały okres wakacji letnich.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony