Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni wpadł z narkotykami

Data publikacji 27.06.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich, w powiecie trzebnickim, patrolując teren miasta zatrzymali 16–latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Późniejsze badanie potwierdziło, że znaleziony w jego plecaku susz to marihuana. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend, gdy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich kontrolowali na terenie miasta te miejsca, w których gromadzi się młodzież. Około godziny 19:00 mundurowi usłyszeli głośne rozmowy dochodzące z pobliskich zarośli. Na widok radiowozu jeden z młodych mężczyzn zaczął uciekać, pozostawiając swój plecak. Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania 16–letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego.

W trakcie czynności mundurowi ujawnili w jego plecaku susz roślinny. W związku z podejrzeniem posiadania substancji zabronionych nieletni został zatrzymany, a następnie doprowadzony do komisariatu. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana. Nieletni po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę ojca.

Materiały dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się nieletni zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Trzebnicy.

Policjanci apelują do rodziców o szczególna czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem, zwłaszcza podczas wakacji, może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione. W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia stanowi to przejaw demoralizacji. Natomiast posiadanie środków odurzających jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi również czyn karalny.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony