Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy wakacyjny weekend za nami, podsumowanie policyjnych działań na drodze

Data publikacji 27.06.2022

Właśnie zaczęły się wakacje, a co za tym idzie letnie podróże do miejsc wypoczynku. Niestety, nie wszyscy bezpiecznie dotarli do celu, a na dolnośląskich drogach doszło do 19 wypadków drogowych. W Ścinawce Górnej i Ogorzelcu doszło do zdarzeń drogowych z udziałem autobusów. Pojazdami podróżowały łącznie 63 osoby, z czego 34 trafiły do szpitala. Tragicznie zakończył się wypadek w Chróstniku, gdzie 38-letni motocyklista wjechał w pociąg. Niestety, mężczyzna pomimo udzielonej pomocy poniósł śmierć. Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów, w tym wyjątkowym okresie, kiedy ruch na drogach jest znacznie większy.

Pierwszy weekend wakacji za nami. Polacy wyruszyli na upragniony urlop w różnych kierunkach całego kraju. Już od piątku na drogach można była zauważyć wzmożony ruch pojazdów. Niestety, nie wszyscy dotarli bezpiecznie do celu. Na drogach naszego województwa doszło do 19 wypadków drogowych, z czego jeden zakończył się tragicznie.

W niedzielę w Chróstniku na przejeździe kolejowym doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Pomimo podjętej reanimacji, 38-latek poniósł śmierć.

W weekend na dolnośląskich drogach miały miejsce dwa zdarzenia drogowe z udziałem autobusów przewożących łącznie 63 osoby. Zarówno w Ścinawce Górnej, jak i Ogorzelcu kierujący stracili panowanie nad prowadzonymi pojazdami, w wyniku czego zjechali z jezdni, a ich pojazdy przewróciły się do rowów. Na skutek obu wypadków 34 osoby trafiły do placówek medycznych. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący pojazdami byli trzeźwi i dalsze czynności wyjaśnią dokładny przebieg i okoliczności tych zdarzeń.

Dolnośląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wakacyjnych wyjazdów, kiedy ruch na głównych ciągach komunikacyjnych jest wzmożony. Zaplanujmy podróż wcześniej, a za kierownicę wsiadajmy wyspani i wypoczęci. Jeżeli przed nami kilkaset kilometrów drogi, zaplanujmy sobie postój na odpoczynek. Bezwzględnie stosujmy się do ustanowionych ograniczeń prędkości i nie zapominajmy o tym, że jest ona wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą prowadzić wzmożone działania na drogach, reagując na wszystkie zachowanie niezgodne z aktualnymi przepisami. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych.

Życzmy samych bezpiecznych podróży!

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło:
KPP w Kamiennej Górze
sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846
KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony