Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

113 km/h w terenie zabudowanym. 39- latek stracił prawo jazdy

Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Utrata dokumentu była związana z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci z Lwówka Śląskiego codziennie patrolują ulice i reagują na wszelkie przejawy agresywnej jazdy.

Pomimo apeli o rozsądek za kierownicą oraz prowadzonych akcji profilaktycznych, podczas których policjanci przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Każdego dnia, podczas kontroli prędkości na drogach, policjanci lwóweckiej drogówki ujawniają kolejne przypadki przekroczeń dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

39-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego w miejscowości Ubocze, miał na liczniku Citroena 113 km/h, a w miejscu tym można jechać maksymalnie 50 km/h.

Wobec kierowcy, który złamał prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych i nałożyli 10 punktów karnych. Kierowca stracił również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek na drodze – to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną niebezpiecznych, a często tragicznych wypadków drogowych. Nie popełnijmy błędu mogące kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony