Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł turystom m.in. karty płatnicze, a następnie posłużył się nimi łącznie 18 razy

Data publikacji 28.06.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o serię kradzieży z włamaniem oraz o kradzież mienia na szkodę dwójki turystów. Jego łupem padły między innymi karty płatnicze, którymi mężczyzna płacił za różne zakupy. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzieże oraz o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, podejrzany 17 czerwca bieżącego roku na terenie powiatu karkonoskiego wykorzystał nieuwagę dwójki turystów i ukradł rzeczy, które pozostawili przez chwilę bez opieki. Jego łupem padła gotówka, dokumenty, plecak, głośnik bezprzewodowy oraz 2 karty płatnicze, którymi następnie posłużył się łącznie 18 razy. Płacił nimi zbliżeniowo za różne zakupy w Jeleniej Górze i okolicach. Łączne straty pokrzywdzonych wyniosły kilka tysięcy złotych.

Mundurowi powiadomieni o tym zdarzeniu, w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, wytypowali, a następnie zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony