Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dopuszczalną prędkość ponad dwukrotnie. Stracił prawo jazdy i otrzymał mandant 1500 złotych

Data publikacji 28.06.2022

Pomimo kierowanych apeli nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że brawura i nadmierna prędkość to wciąż najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Policjanci z drogówki sprawdzali w Szczodrowicach stosowanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety nie wszyscy respektowali obowiązujące przepisy, a jeden z kierujących jechał 106 km/h w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 50. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci strzelińskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolują prędkość w miejscach zgłaszanych w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, także w tych, które zostało już potwierdzone.

W miniony weekend na odcinku drogi wojewódzkiej W395 w obrębie miejscowości Szczodrowice funkcjonariusze, dokonując pomiaru, zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena, który pędził z prędkością 106 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Zgodnie ze wskazaniami urządzenia 20- letni kierowca w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Policjanci zobowiązani byli do zatrzymania jego prawa jazdy na 3 miesiące. Kierowca został również ukarany mandatem w wysokości 1500  złotych, a do jego indywidualne konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Tym   razem    brawura,   brak rozsądku i niestosowanie się do przepisów drogowych zakończyło się na postępowaniu mandatowym i utracie prawa jazdy. Jednak niech takie sytuacje będą przestrogą dla wszystkich kierowców. Pamiętajmy, że w takich przypadkach nadmierna prędkość niekiedy kończy się tragedią nie tylko dla kierowcy, także dla całych rodzin, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Strzelinie
mł. asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony