Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy z zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 28.06.2022

Obywatelską postawą i świadomością wykazał się mieszkaniec Wałbrzycha, który zareagował na zagrożenie w ruchu drogowym spowodowane przez kierowcę BMW. Ujęty mężczyzna był tak pijany, że nie mógł ustać na nogach. Notowany 43-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty przez mieszkańca na jednej z ulic miasta. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszający poinformował, że widział jak kierujący, idąc chwiejnym krokiem, wsiada za kierownicę samochodu. Następnie, cofając niemalże, uderzył w uliczną latarnię. Świadek nabrał podejrzeń, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Gdy kierujący ruszył pojazdem, zgłaszający pojechał za nim jednocześnie, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Kierujący BMW poruszał się całą szerokością jezdni i co chwila zjeżdżał na pobocze. W pewnym momencie wjechał w boczną uliczkę, z której chciał wycofać, ale to również robił nieumiejętnie. Świadek, widząc całą sytuację, zatrzymał swój samochodów i podbiegł do kierującego. Wyczuł od niego silną woń alkoholu i przez otwartą szybę wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Amator jazdy na "podwójnym gazie” został ostatecznie zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów. Okazało się, że 43-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2028 roku.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po uzyskaniu wyniku z krwi zarzut zostanie uzupełniony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Policjanci kierują słowa podziękowania dla obywatelskiej postawy świadka tej sytuacji. Zdecydowana reakcja mężczyzny pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą wszystkie sygnały.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony