Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca pod wpływem narkotyków, „po kieliszku” i z marihuaną w aucie

Data publikacji 29.06.2022

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego jaworskiej jednostki zatrzymali wczoraj do kontroli kierowcę osobowego opla. To był początek jego kłopotów... Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu po alkoholu, a jakby tego było mało, znajdował się także pod wpływem narkotyków, których zapas miał w aucie. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Policjanci jaworskiej drogówki w ramach działań pn. Trzeźwy Poranek, po godz. 07:00  zwrócili uwagę na kierującego osobowym Oplem, jadącego przez miejscowość Zębowice. Mundurowi zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej, przystępując do sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Badanie urządzeniem pomiarowym wykazało, że 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Jakby tego było mało, przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało w organizmie mężczyzny obecność narkotyków.

Nie był jednak to koniec złych informacji, gdyż policjanci w jego pojeździe ujawnili  woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu, który okazał się marihuaną. Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do jaworskiej jednostki. W związku z popełnionymi czynami funkcjonariusze zobowiązani byli do zatrzymania prawo jazdy kierowcy.

36-latek odpowie teraz za posiadanie narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność substancji niedozwolonych w jego organizmie, to mężczyzna odpowie także za prowadzenie pojazdu pod wpływem działania zakazanych środków.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony