Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gra terenowa „Bezpieczna Młodość”, czyli pogadanka z młodzieżą o bezpiecznych wakacjach i… nie tylko

Data publikacji 29.06.2022

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego jaworscy policjanci wzięli udział w grze terenowej pn. „Bezpieczna Młodość”, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworze. Podczas spotkania funkcjonariusze mogli porozmawiać z uczniami klas ósmych o sprawach bardzo ważnych, między innymi o szeroko pojętym bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Gra terenowa „Bezpieczna Młodość” jest zabawą podsumowującą program wychowawczo- profilaktyczny realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w klasach I-VIII. W ciągu całego roku szkolnego 2021/2022 uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych m.in. przez  policjantów z Jawora. Zajęcia te miały na celu uświadomienie uczniom, że ponoszą odpowiedzialność za swoje postępowanie. Informowani byli o przepisach prawa dotyczących nieletnich i o postępowaniu wobec młodzieży popełniającej czyny zabronione i wykazującej objawy demoralizacji.
Na podsumowanie przedstawionych działań uczniowie klas ósmych uczestniczyli w grze terenowej przebiegającej pod hasłem „Bezpieczna Młodość”. W tym roku szkolnym zorganizowano trzy punkty na terenie miasta i jeden na terenie szkoły. Każda 7-osobowa, reprezentacja klasy otrzymała kartę punktacyjną, plan gry, mapkę z zaznaczeniem miejsc, w których miała się stawić i odpowiedzieć na pytania przygotowane przez organizatorów.

Dzielnicowy, funkcjonariusz Referatu Ruchu Drogowego oraz profilaktyk z jaworskiej komendy byli zlokalizowani w dwóch punktach na terenie Parku Pokoju. Uczniowie odpowiadali na pytania przygotowane przez policjantów z zakresu prawa dotyczącego nieletnich z elementami prawa karnego np. posiadania narkotyków, bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Wszyscy uczniowie biorący udział w programie „Bezpieczna Młodość”  w pełni zasłużyli na miano „Odpowiedzialnych”. Wykazali się bowiem dużą wiedzą i bez problemu odpowiadali na wszystkie przygotowane pytania.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 

Powrót na górę strony