Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyeliminowali z rynku marihuanę i amfetaminę w ilości blisko 3700 porcji handlowych. To kolejny cios w przestępczość narkotykową!

Data publikacji 30.06.2022

Jeleniogórscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który posiadał w mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających. Kryminalni zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać blisko 3700 porcji handlowych. Obecnie policjanci ustalają, czy mężczyzna nie zajmował się również handlem narkotykami. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości  środków odurzających. To efekt intensywnych działań funkcjonariuszy, którzy cały czas prowadzą czynności mające na celu wyeliminowanie niebezpiecznych substancji, które są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

Kryminalni w trakcie prowadzonych czynności uzyskali informację, że 24-latek przebywający na terenie Jeleniej Góry może mieć związek z przestępczością narkotykową. Postanowili to sprawdzić. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości marihuany i amfetaminy. Ze zgromadzonych przez młodego mężczyznę substancji można byłoby uzyskać blisko 3700 porcji handlowych narkotyków. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, jeleniogórzanin został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji.

Obecnie funkcjonariusze pionu kryminalnego z Jeleniej Góry wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają, czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją, co również zagrożone jest wysoką karą.

Po czynnościach jeleniogórzanin trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony