Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

22-latka zatrzymana przez wałbrzyskich policjantów za kradzież sklepową. Miała znacznie więcej na sumieniu

Data publikacji 30.06.2022

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 22-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego, która „wpadła” podczas kradzieży sklepowej. Mundurowych o zdarzeniu poinformowali pracownicy sklepu. Na miejscu okazało się, że kobieta ma przy sobie telefon komórkowy, który ukradła wcześniej z tej samej placówki handlowej. Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych wykazały, że jest również osobą poszukiwaną za inne kradzieże.

Mundurowi z Wałbrzycha zostali skierowani do jednego z marketów na terenie miasta, gdzie doszło do kradzieży artykułów elektronicznych. Mundurowi na miejscu zastali 22-letnią kobietę ujętą przez pracowników sklepu.

W toku dalszych czynności z zatrzymaną okazało się, że kobieta posiadała przy sobie telefon komórkowy, który wcześniej ukradła w tym samym miejscu, pokonując zabezpieczenia. Dodatkowo wałbrzyscy policjanci udowodnili 22-latce, inne kradzieże dokonane na terenie tego samego sklepu. Kobieta wyłamując zabezpieczenia zabrała dwa telefony komórkowe, których wartość oszacowano na 4 tysiące złotych.

Na tym nie skończyły się problemy amatorki cudzego mienia. Mundurowi ustalili, iż kobieta poszukiwana jest przez jednostkę Policji w Świdnicy, gdzie również trudniła się tym przestępczym procederem.

22-lata usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznała i złożyła wyjaśnienia. Za tego rodzaju przestępstwo może trafić nawet na 10 lat do więzienia, ale o tym zadecyduje sąd.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony