Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkowali amfetaminę w mieszkaniu... babci swojego kolegi

Data publikacji 01.07.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Polanicy- Zdroju zatrzymali łącznie trzech mężczyzn podejrzanych o produkcję i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyźni produkowali amfetaminę w mieszkaniu należącym do... babci swojego kolegi. Policjanci ujawnili w nim półprodukty i przedmioty służące do produkcji amfetaminy. W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 9000 porcji handlowych tego narkotyku.

Funkcjonariusze z Polanicy- Zdroju w trakcie prowadzonych czynności służbowych uzyskali informację, że dwaj znani im już wcześniej mieszkańcy powiatu kłodzkiego zaangażowani są prawdopodobnie w nowego rodzaju proceder, niezgodny z obowiązującym prawem. Policjanci postanowili to sprawdzić. Okazało się, że przeczucie ich nie myliło…

Na początku tego tygodnia funkcjonariusze z jednostki w Polanicy- Zdroju podjęli próbę  wylegitymowania 36 – letniego mężczyzny. Niestety, ten nie miał zamiaru rozmawiać z mundurowymi i w pewnej chwili podjął próbę ucieczki. Szybko okazało się, że mimo młodego wieku, sprawność fizyczna mężczyzny nie była zbyt wysoka, w przeciwieństwie do interweniujących funkcjonariuszy, którzy po chwili zatrzymali uciekiniera. Od razu na jaw wyszedł powód takiego, a nie innego zachowania mieszkańca powiatu kłodzkiego.

Mężczyzna miał przy sobie ponad 5000 porcji handlowych amfetaminy. Jakby tego było mało, to nie były jedyne narkotyki zabezpieczone tego dnia przez polanickich
mundurowych.  Po czynnościach w terenie funkcjonariusze dokładnie sprawdzili mieszkanie 36 – latka. Drzwi otworzył im zdziwiony 27 – letni kolega zatrzymanego. Okazało się, że ten mężczyzna również ma przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany i amfetaminy.

To jednak nie był koniec działań funkcjonariuszy. Następnie pojechali do miejsca zamieszkania babci 27 – latka. Z ustaleń policjantów wynikało bowiem, że to w zajmowanym przez nią lokum mogą znajdować się zabronione substancje. Starsza pani nie wiedziała, że w jej mieszkaniu, kolejny podejrzany w sprawie, 26-letni kolega wnuczka i zatrzymany jako pierwszy 36 – latek, zajmują się produkcją amfetaminy.

W pomieszczeniu zajmowanym przez kolegów wnuczka funkcjonariusze ujawnili pojemniki z różnymi substancjami, wagi oraz półprodukty i przedmioty służące do produkcji narkotyków. Ponadto 26-latek miał przy sobie ponad 500 porcji amfetaminy. Według wstępnych ustaleń zatrzymani mężczyźni od kwietnia bieżącego roku zajmowali się produkcją substancji odurzających. Przez ten czas mogli wyprodukować ponad 5000 porcji handlowych amfetaminy.

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby: 36-latka, 27-latka oraz jego o rok młodszego kolegę. Na podstawie materiałów zabezpieczonych przez policjantów, Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję narkotyków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec 27-letniego mężczyzny zastosowano środki w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i zakazu kontaktowania się z mężczyznami, którzy produkowali narkotyki.

Jeszcze tego samego dnia, po aresztowaniu, policjanci z Polanicy- Zdroju sprawdzili pomieszczenia gospodarcze, użytkowane przez zatrzymanych mężczyzn. W czynnościach brał udział również funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Kłodzku z psem służbowym do wykrywania narkotyków. W przeszukiwanych pomieszczeniach funkcjonariusze ujawnili dodatkowo worek z zawartością półproduktów i 3800 porcji amfetaminy, które tak, jak pozostałe, zostały zabezpieczone w policyjnym depozycie.

O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn będzie decydował sąd.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Kłodzku
nadkom. Daria Sługocka - Kapecka
tel. 606 754 529 

Powrót na górę strony