Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał ponad 8 tys. porcji handlowych amfetaminy – został zatrzymany przez trzebnickich policjantów

Data publikacji 02.07.2022

Trzebniccy policjanci kryminalni na podstawie materiałów operacyjnych zidentyfikowali i zatrzymali 35-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych. W użytkowanym przez mężczyznę garażu funkcjonariusze znaleźli amfetaminę, z której można by uzyskać 8200 porcji handlowych tego narkotyku. Teraz zatrzymanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z trzebnickiej komendy powiatowej pozyskali informację o mężczyźnie, mieszkańcu powiatu, który miał być w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze niezwłocznie przeprowadzili szereg czynności z wykorzystaniem pracy operacyjnej, które pozwoliły na skuteczną realizację sprawy.

W toku dalszych działań policjanci udali się do wcześniej ustalonego mieszkania na terenie gminy Zawonia, gdzie według uzyskanych informacji miała przebywać osoba, która posiada narkotyki. W trakcie przeszukania użytkowanego przez mężczyznę garażu, funkcjonariusze znaleźli saszetkę koloru czarnego, w której ujawniono woreczki strunowe zawierające skrystalizowaną substancje koloru białego.

Do sprawy na miejscu został zatrzymany 35–latek, który następnie trafił do policyjnej celi.

Wstępne badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że biały proszek to amfetamina w ilości, z której można by uzyskać 8200 porcji handlowych tego narkotyku. Kryminalni zabezpieczyli dodatkowo dwie wagi, miarki do ważenia oraz puste woreczki strunowe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec 35-latka policyjny dozór.

Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie ich w znacznej ilości może grozić nawet do 10 lat więzienia.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony