Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PRĘDKOŚĆ – prawdopodobną przyczyną wypadku na drodze wojewódzkiej 323

Data publikacji 01.07.2022

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną groźnie wyglądającego wypadku. Na łuku drogi 33-letni kierowca Forda nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał ze swojego pasa ruchu, czołowo zderzając się z kierowcą Volkswagena.

Po kilku dniach upału i ulewnych deszczach, jakie przeszły w nocy nad wieloma rejonami kraju na drogach zrobiło się ślisko! Zalegający na drogach kurz w połączeniu z wodą tworzy niebezpieczną maź. Ten efekt w połączeniu z prędkością bardzo często doprowadza do groźnych zdarzeń drogowych. Przypomnijmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

O poranku na wojewódzkiej drodze 323 z Lubina w kierunku Rynarcic, na łuku drogi, prawdopodobnie przez niedostosowanie prędkości do warunków na jezdni – kierowca osobowego Forda stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył czołowo w nadjeżdżającego z przeciwka Volkswagena.

Kierowca pojazdu niemieckiego producenta, 39-letni mieszkaniec gminy Lubin odniósł obrażenia wymagające przewiezienia do placówki medycznej, gdzie pozostał celem dalszej diagnostyki.  

Droga po zdarzeniu była zablokowana, a na miejscu swoje czynności wykonywali policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej. Następnie do działania przystąpiły służby drogowe, usuwając z jezdni elementy uszkodzonych pojazdów i doprowadzając drogę do stanu sprzed zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się po drogach w tym wyjątkowym letnim czasie. Już w pierwszy weekend wakacji na głównych ciągach komunikacyjnych widoczny był wzmożony ruch pojazdów. Zaplanujmy wyjazd wcześniej, a za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i bezwzględnie trzeźwi. Nie popełnijmy na drodze błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. Krzysztof Pawlik
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony