Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 5 tys. porcji różnych narkotyków miał mężczyzna zatrzymany przez policjantów na wrocławskim Ołbinie

Data publikacji 01.07.2022

Funkcjonariusze z Ogniwa do spraw Nieletnich i Patologii komisariatu na wrocławskim Ołbinie zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. 24-latek miał przy sobie oraz w miejscu zamieszkania środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany, z których można otrzymać blisko 5,3 tysiąca porcji handlowych! Ponadto policjanci zabezpieczyli też wagi elektroniczne i telefony komórkowe oraz pieniądze. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii KP Wrocław Ołbin w trakcie pełnionej służby realizują zadania związane między innymi z przeciwdziałaniem demoralizacji oraz popełniania przestępstw. Tak było tym razem, kiedy w godzinach wieczornych zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo rozglądać. W związku z tym funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie jednej z ulic na wrocławskim Ołbinie. W związku z podejrzeniem, że wyżej wymieniona osoba może posiadać środki odurzające, funkcjonariusze przystąpili do ustalenia jego danych. Okazało się, że kontrolowanym był 24-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że ma on przy sobie opakowania z amfetaminą. 

W związku z tym policjanci postanowili razem z zatrzymanym sprawdzić dokładnie jego miejsce zamieszkania. Funkcjonariusze ujawnili na miejscu kolejne opakowania z narkotykami w postaci amfetaminy, marihuany oraz leki bez wymaganego zaświadczenia. W sumie policjanci zabezpieczyli przy podejrzanym oraz w jego mieszkaniu środki odurzające z których można było uzyskać ponad 5300 porcji handlowych. Ponadto funkcjonariusze znaleźli też wagi elektroniczne, a także telefony komórkowe i pieniądze. 

Policjanci w dalszym ciągu ustalają źródło pochodzenia nielegalnych substancji, a także to, czy mężczyzna zajmował się handlowaniem tego typu środkami. 

Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KMP we Wrocławiu
podkom. Wojciech Jabłoński
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony