Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

29-latka poszukiwana listem gończym zatrzymana podczas kontroli drogowej

Data publikacji 01.07.2022

Dolnośląscy funkcjonariusze z ząbkowickiej drogówki, tuż przed godziną 8.00 na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli 29-letnią kierująca osobowym citroenem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że młoda kobieta jest poszukiwana listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Została zatrzymana i doprowadzona do aresztu śledczego.

Ząbkowiccy policjanci prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby dokładnie sprawdzają je w policyjnych systemach i upewniają się, czy są poszukiwane. 

Tak też było wczoraj, tuż przed godziną 8.00 rano. Funkcjonariusze ruchu drogowego na DK8 w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali do kontroli samochód marki Citroen, którym kierowała 29-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego. Zgodnie z obowiązującymi procedurami sprawdzili osobę w policyjnych systemach, by potwierdzić podane dane. Wynik sprawdzenia nie był dla niej korzystny.

Okazało się, że młoda kobieta jest poszukiwana listem gończym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Została zatrzymana przez policjantów, którzy przeprowadzili z nią dalsze czynności oraz doprowadzili 29-latkę do aresztu śledczego. 

Wart podkreślenia jest fakt, że tylko w ciągu ostatnich 7 dni ząbkowiccy policjanci zatrzymali 4 osoby poszukiwane. Korzystając z okazji przypominamy, że jeżeli ktoś posiada informacje o takich osobach, prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod numerem 112. Dodatkowo ukrywanie osoby poszukiwanej jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony