Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3-latka pod opieką pijanej babci

Data publikacji 04.07.2022

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała kobieta, która przyszła ze swoją 3-letnią wnuczką do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce. Właściwa oraz szybka reakcja pracowników i interwencja policjantów uchroniła dziecko przed możliwą tragedią…

Policjanci z Lubawki zostali zadysponowani do zdarzenia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Tam dowiedzieli się, że pracowników placówki zaniepokoiło zachowanie 51-latki, która wraz ze swoją 3-letnią wnuczką odwiedziły ośrodek. Bełkotliwa mowa, zaburzenia równowagi oraz silna woń alkoholu wskazywały, że kobieta znajduje się pod wpływem alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Lekkomyślna babcia w prawie 30 stopniowy upał, bez wózka, napoju i jedzenia, przeprowadziła 3-letnią dziewczynkę przez miasto, aby odebrać dokumenty. Na szczęście podczas tego nieodpowiedzialnego spaceru nie doszło do tragedii. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę matce.

Niestety 51-latka bagatelizowała całą sytuację, twierdząc, że nic takiego się nie wydarzyło. Teraz kobieta będzie musiała liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku kiedy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad tą osobą, zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

Powrót na górę strony