Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tylko w ciągu czterech dni wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali 19 osób poszukiwanych!

Data publikacji 04.07.2022

Dolnośląscy policjanci nie zwalniają tempa. W ciągu ostatnich czterech dni wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali aż 19 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich 25- latek, w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności, a stróże prawa prędzej czy później zapukają w odpowiednie drzwi...

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci w ramach przydzielonych do służby zadań często kontrolują ewentualne „kryjówki” osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które są poszukiwane, starają się robić wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. 

Jednak tylko w ciągu ostatnich czterech dni na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, miejscowi policjanci zatrzymali 19 osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród nich był m.in. 25-letni wałbrzyszanin, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za posiadanie narkotyków. Mężczyzna przed sądem odpowie po raz kolejny za to przestępstwo.

W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Za kolejne popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. Teraz wałbrzyszanin trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

Jak widać, policjanci codziennie ciężko pracują, aby osoby, które mają na sumieniu czyny niezgodne z prawem, poniosły na nie odpowiedzialność. Nie tylko w Wałbrzychu, ale na terenie całego województwa dolnośląskiego.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony