Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnobrzescy policjanci zatrzymali pasera i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 05.07.2022

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym na podstawie przeprowadzonych czynności ustalili i zatrzymali sprawcę ukrycia przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Nie było to jego jedyne przewinienie. Mężczyzna usłyszał zarzuty i za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kryminalni z Brzegu Dolnego realizowali działania związane ze zgłoszeniem kradzieży motoroweru. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili mężczyznę, który ukrywał przedmiot pochodzący z przestępstwa, a następnie dokonali jego zatrzymania. Okazało się, że to 31-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego.

W trakcie przeszukania wynajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili skradziony wcześniej motorower oraz pięć innych utraconych na terenie województwa dolnośląskiego. Część z pojazdów wróciła już do właścicieli, pozostałe zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Na tym czynności dolnobrzeskich funkcjonariuszy się nie skończyły. Przeszukanie mieszkania 31-latka doprowadziło do ujawnienia dwóch sztuk broni palnej krótkiej oraz trzech woreczków strunowych - dwóch z zawartością białych kryształków oraz jednego z zawartością tabletek. Badanie ujawnionych substancji wykazało, że w woreczkach znajduje się metamfetamina i pochodne amfetaminy.

Podejrzany usłyszał już zarzuty m.in. za paserstwo, nielegalne posiadanie broni palnej oraz posiadanie środków odurzających. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Wołowie
sierż. szt. Tomasz Nowak
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony