Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła torebkę w sklepie, wpadła dzięki nagraniom z monitoringu

Data publikacji 05.07.2022

63-latka krótko cieszyła się torebką, którą przywłaszczyła sobie w jednym z jaworskich marketów. Kobieta robiąc zakupy zauważyła, że na półce ktoś pozostawił damską torebkę. Bardzo szybko włożyła ją do swojego kosza, udając, że torebka należy do niej. Nie wiedziała jednak, że całą sytuację nagrały kamery sklepowego monitoringu. Policjanci z Jawora szybko ustalili i zatrzymali „bohaterkę” nagrania, której grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Robiąc zakupy w sklepach samoobsługowych warto pilnować swoich rzeczy, zwłaszcza torebek często beztrosko pozostawianych w koszach zakupowych. Przekonała się o tym w miniony weekend 62-letnia mieszkanka Jawora - klientka jednego z miejscowych marketów.

W trakcie zakupów kobieta położyła swoją torebkę na półce, z której zdejmowała towar, a następnie na krótką chwilę oddaliła się z tego miejsca. Gdy wróciła, torebki już nie było. Wewnątrz znajdował się portfel z dokumentami i pieniędzmi w łącznej kwocie 700 zł, klucze do mieszkania oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzona od razu zgłosiła kradzież torebki na policję.

Jaworscy kryminalni, wykonując czynności w tej sprawie, przejrzeli nagranie monitoringu sklepowego, na którym wyraźnie było widać, jak inna kobieta zauważyła, że na sklepowym regale leży damska torebka. Od razu przełożyła ją do swojego koszyka, udając w ten sposób, że torebka należy do niej. Następnie szybkim krokiem podeszła do kasy. Skradzioną torebkę złodziejka włożyła do swojej torby na zakupy, a następnie zaczęła wykładać towar na taśmę. Po zapłaceniu, kobieta wyszła z marketu.

Oglądając nagranie, jeden z policjantów rozpoznał sprawcę tej kradzieży. Okazała się nią 63-letnia mieszkanka Jawora. Następnego dnia funkcjonariusze dotarli do kobiety, która początkowo wszystkiemu zaprzeczała. Kiedy dowiedziała się, że całą sytuację zarejestrowały sklepowe kamery, zmieniła zdanie i przyznała się do popełnienia tego czynu. Kobieta powiedziała policjantom, że po sprawdzeniu zawartości torebki zabrała z niej portfel, a pozostałą zawartość wyrzuciła za ogrodzenie przy innym dyskoncie spożywczym. W trakcie przeszukania mieszkania 63-latki funkcjonariusze znaleźli torebkę, portfel z zawartością 400 zł oraz dokumenty. Policjantom udało się również odzyskać telefon oraz pozostałe drobiazgi, jakie pokrzywdzona miała w swojej torebce.

63-lenia jaworzanka usłyszała zarzut kradzieży. W swoich wyjaśnieniach nie potrafiła podać powodu, dlaczego dopuściła się tego występku. Kobiecie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony