Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionymi dokumentami, a w dodatku kierował autem bez uprawnień i po alkoholu

Data publikacji 05.07.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posługiwanie się podrobionymi dokumentami, kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto okazało się, że auto, którym poruszał się zatrzymany, figurowało jako utracone na terenie Niderlandów. Teraz za popełnione czyny 45-latek odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzewanego o posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz po użyciu alkoholu.

4 lipca 2022 roku, około godziny 9:00, jeleniogórscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Za kierownicą siedział 45-latek. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły dokumenty, które mężczyzna okazał mundurowym podczas interwencji . Szybko wyszło na jaw, że dowód osobisty oraz prawo jazdy były sfałszowane, a w dodatku kierowca peugeota znajdował w stanie po użyciu alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu auta, którym poruszał się 45-latek, okazało się, że samochód figuruje jako utracone na terenie Niderlandów.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony