Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci szkolili się z ratownictwa wodnego

Data publikacji 06.07.2022

Na terenie basenu miejskiego przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze policjanci z wydziału prewencji jeleniogórskiej komendy i z podległych komisariatów wzięli udział w szkoleniu z ratownictwa wodnego, które prowadzili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Celem szkolenia było podniesienie umiejętności funkcjonariuszy w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzkiego na akwenach.

Jeleniogórscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2022”  wzięli udział w szkoleniu z ratownictwa wodnego, które odbyło się na terenie basenu miejskiego przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. W ramach koalicji na rzecz bezpieczeństwa szkolenie dla funkcjonariuszy garnizonu policji jeleniogórskiej prowadzili strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z technikami wyciągania z wody tonącego człowieka i możliwościami wykorzystania specjalistycznego sprzętu ratowniczego w czasie policyjnej służby. Z zaangażowaniem ćwiczyli pomoc osobie tonącej poprzez rzucanie jej rzutek ratowniczych. Podczas szkolenia mówiono również o zagrożeniach, związanych z niesieniem pomocy na zbiornikach wodnych.

W planach są kolejne szkolenia, związane z podnoszeniem poziomu wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy. Policja jeleniogórska dysponuje rzutkami ratowniczymi, które są pomocne przy podejmowaniu z wody osoby tonącej. Skuteczność tego sprzętu została niejednokrotnie potwierdzona podczas akcji ratowniczych, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa i skuteczności osób udzielających pomocy.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony