Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy rozboju. Przestępcy nie mogą czuć się bezkarnie

Data publikacji 06.07.2022

Lubańscy kryminalni zatrzymali 38- latka, który dokonał rozboju na mieszkańcu miasta. Mężczyzna w środku nocy zaatakował poszkodowanego, a następnie ukradł mu telefon komórkowy. W kilka godzin po zdarzeniu kryminalni namierzyli i zatrzymali podejrzanego o ten czyn 38-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności i na podstawie zebranych przez policjantów materiałów został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Na dwa miesiące tymczasowo aresztowano zatrzymanego przez kryminalnych mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju do którego doszło na terenie dolnośląskiego Lubania. W sobotę kilka minut po północy mieszkaniec powiatu lubańskiego padł ofiarą rozboju. Według ustaleń policjantów napastnik podszedł do mężczyzny, gdzie przy użyciu przemocy doprowadził go do stanu bezbronności żądając pieniędzy. W wyniku przestępstwa sprawca skradł pokrzywdzonemu telefon komórkowy o wartości 2 tysięcy złotych.

Poszkodowany o całym zdarzeniu powiadomił lubańską jednostkę Policji. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności. Zaledwie kilka godzin później 38-latek został namierzony przez policjantów. Do zatrzymania doszło na jednej z lubańskich ulic, po której podejrzany poruszał się rowerem. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Policjanci podkreślają, że czynności w sprawie nadal trwają, gdyż najprawdopodobniej 38-latek w chwili popełnienia przestępstwa nie był sam.

Lubańscy dochodzeniowcy w toku postępowania zebrali mocną dokumentację procesową. Udało się również odzyskać telefon, który powrócił do właściciela. Policjanci zabezpieczyli także rower, który poruszał się sprawca, gdyż najprawdopodobniej także pochodzi z kradzieży. Na
podstawie zebranych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych i na wniosek Policji oraz Prokuratora, Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony