Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas Castle Party w powiecie jaworskim

Data publikacji 11.07.2022

To jedyny taki festiwal w Europie i jedyny wymieniany w zagranicznych przewodnikach po naszym kraju. Od kilkunastu lat, kilka tysięcy osób spotyka się w Bolkowie na wielkim święcie muzyki i kultury gotyckiego rocka. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie, jak co roku zabezpieczali tą trzydniową imprezę masową, nie tylko dbając o płynność ruchu na drogach dojazdowych do miasta, ale przede wszystkim zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom koncertów, które odbywały się na terenie bolkowskiego zamku.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanych imprezy, policjanci z jaworskiej jednostki i bolkowskiego komisariatu już od kilku tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia. W trakcie trzech weekendowych dni, na terenie miasta Bolkowa i w jego okolicach, służbę pełnili funkcjonariusze umundurowani jak i ci po cywilnemu. Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego, wydziału dochodzeniowo śledczego i kryminalnego.
Podczas zabezpieczeń mundurowi zapewniali płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do Bolkowa, dbali o spokój i porządek publiczny oraz zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom koncertów, które odbywały się na terenie bolkowskiego zamku. Stróże prawa na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie imprezy, jej okolicach oraz na terenie całego miasta jeszcze długo po zakończonych występach.

W ciągu trzech dni koncertów na imprezach rotacyjnie bawiło się około 5 tysięcy osób. Dzięki wzorowej postawie uczestników imprez w trakcie zabezpieczenia nie doszło do aktów wandalizmu lub przemocy względem bawiących się osób. Impreza przebiegła spokojnie, bez niepokojących zdarzeń.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony