Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy dla mieszkańca Ząbkowic śląskich za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 11.07.2022

W trakcie wykonywania czynności służbowych policjanci z Ząbkowic Śląskich ustalili osobę posiadającą znaczną ilość narkotyków. 25-letni mężczyzna zarówno w samochodzie, którym się poruszał, jak również w użytkowanym przez siebie garażu posiadał znaczną ilość narkotyków, wagi elektroniczne, a także torebki do porcjowania narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a już wiadomo, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Ząbkowiccy policjanci prowadząc swoje ustalenia operacyjne podejrzewali, że jeden z mieszkańców może posiadać środki odurzające i substancje psychoaktywnych w znacznych ilościach. Ustalili jakim samochodem mężczyzna się porusza i w dniu zaplanowanej realizacji w godzinach popołudniowych, na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich, zatrzymali wytypowane auto do sprawdzenia.

Dokładne skontrolowanie pojazdu marki Volkswagen potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. W kabinie samochodu, po zdemontowaniu wewnętrznej lampki oświetleniowej, w części podsufitowej mundurowi znaleźli torebki foliowe z białą substancją, plastikowe opakowanie z suszem roślinnym i młynek. Środki te zostały zabezpieczone.

Kolejnym etapem tej realizacji było dokładne sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez podejrzanego. W garażu, którego najemcą był 25-latek, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad pół kilograma mefedronu, ponad tysiąc porcji handlowych marihuany oraz 700 tabletek ekstazy koloru żółtego. Ponadto znajdował się tam również sprzęt świadczący o tym, że mieszkaniec Ząbkowic Śląskich może zajmować się rozprowadzaniem nielegalnych substancji - wagi, woreczki strunowe oraz folia do hermetycznego pakowania.

25-latek został zatrzymany a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W piątek odbyło się posiedzenie w sądzie, podczas którego zapadła decyzja o areszcie tymczasowym dla podejrzanego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz tara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
st. asp. Katarzyna Mazurek
tel. 608 086 826

Powrót na górę strony