Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami akcja „Motocyklista”. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 230 jednośladów

Data publikacji 11.07.2022

Mundurowych w białych czapkach można było spotkać na wszystkich, zarówno tych głównych, jak i mniej uczęszczanych trasach naszego województwa. Funkcjonariusze z drogówki eliminowali z ruchu osoby naruszające przepisy, ale tym razem skupili się głównie na kierujących motocyklami. Niestety, nie obeszło się bez mandatów, wniosków o ukaranie do sądu i zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a przede wszystkim ograniczeń prędkości.

W ubiegły piątek policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego działający na terenie garnizonu dolnośląskiego prowadzili akcję „Motocyklista”. Działania skierowane były na zwiększenie bezpieczeństwa osób podróżujących jednośladami. A tych na drogach jest coraz więcej. Zwłaszcza, że mamy czas wakacji, a nasze województwo bardzo często wybierane jest jako miejsce, gdzie warto się wybrać, często siedząc właśnie za kierownicą motocykla.

Mundurowi z drogówki tego dnia mieli sporo pracy. Tylko w ciągu 24 godzin skontrolowali łącznie ponad 1100 pojazdów poruszających się po drogach naszego regionu. Ponad 230 z nich to właśnie jednoślady, na których skupiali się dolnośląscy funkcjonariusze. Niestety, spora część interwencji związana była z naruszeniem obowiązujących przepisów, a kierujący pojazdami musieli liczyć się z konsekwencjami swoich zachowań.

Policjanci wobec kilkudziesięciu z nich zastosowali postępowanie mandatowe za popełnione wykroczenia. Część z motocyklistów będzie musiała udać się do sądu, ponieważ mundurowi skierowali wnioski o ich ukaranie. Jednak zastrzeżenia policjanci mieli nie tylko do samych kierujących, ale też do kierowanych przez nich pojazdów. Kilka z motocykli nie miało prawa poruszać się po drogach, co zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych, które wrócą do właścicieli po ponownym badaniu technicznym.

Oprócz jednośladów funkcjonariusze skontrolowali tego dnia także inne pojazdy, a na kierujące nimi osoby nałożyli kilkaset mandatów. Zatrzymali także kilkadziesiąt praw jazdy oraz ujawnili 20 skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które usiadły za kierownicą po alkoholu lub podobnie działającego środka.

Raz jeszcze przypominamy, że niestosowanie się do przepisów, w tym przede wszystkim ograniczeń prędkości, to prosty sposób na doprowadzenie do wypadku, a co za tym idzie poważnych konsekwencji, ze śmiercią na drodze włącznie. Dlatego policjanci podczas tego typu działań, jak te piątkowe będą stosować wszystkie środki, mające na celu wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań z dolnośląskich dróg.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony