Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia służb mundurowych pod siedzibą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu

W piątek po godzinie 10:00 na ulicy Chełmońskiego pod budynkiem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu w ramach działań „Odra 2022” przeprowadzone zostały wspólne ćwiczenia Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Zespołu Ratownictwa Medycznego. Scenariusz ćwiczenia przewidywał otrzymanie zgłoszenie o ładunku wybuchowym znajdującym się w siedzibie WIOŚ i płonącym pojeździe przed wejściem do budynku. Celem ćwiczeń była koordynacja służb oraz skuteczne działanie i reagowanie na wypadek podobnych zagrożeń.

Po godzinie 10:00, kiedy służby otrzymały zgłoszenie o ładunku wybuchowym znajdującym się w budynku Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, zarządzono ewakuację wszystkich jego pracowników.

Przybyły na miejsce służby ściśle ze sobą współpracując, wyznaczyły strefę bezpieczną, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zamknęli drogę dla ruchu kołowego i pieszego.

Pierwsze zagrożenie, z którym bardzo sprawnie poradzili sobie strażacy, to palący się pojazd tuż przed wejściem do budynku WIOŚ.

Następnie do działania przystąpili  funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji  oraz Straży Granicznej, w związku ze znajdującym się w budynku ładunkiem wybuchowym. Pies służbowy pograniczników zlokalizował niebezpieczny przedmiot pozostawiony w holu budynku, a jednocześnie w tym czasie jeden z kontrterrorystów rozpoczął ubieranie kombinezonu przeciwwybuchowego. Po kilku minutach policjant przy pomocy specjalnego chwytaka, wyniósł ładunek z budynku, umieszczając go w specjalnym pojemniku przeciwwybuchowym, zlokalizowanym na policyjnym pojeździe ciężarowym.

Nie był to pierwszy raz, kiedy służby prowadziły wspólne ćwiczenia i na pewno nie ostatni, a wszystko to by wiedzieć, jak zachować się w przypadku realnego zagrożenia i jak najlepiej skoordynować działania służb.

sierż. szt. Paweł Noga
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

  • Ćwiczenia służb
  • Ćwiczenia służb
  • Ćwiczenia służb
  • Ćwiczenia służb
  • Ćwiczenia służb
  • Ćwiczenia służb

Opis filmu: Film z działań służb

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 43.66 MB)

Pliki do pobrania

  • 106.08 KB
    Transkrypcja filmu
Powrót na górę strony