Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Średzcy policjanci zlikwidowali plantację konopi, dlatego niemal 7 kilogramów narkotyków trafi do policyjnego depozytu zamiast na tzw. czarny rynek

Data publikacji 11.07.2022

Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na rynek nie trafi blisko 7 kilogramów narkotyku. Policjanci zabezpieczyli ponad 302 krzewy konopi. W związku ze sprawą zatrzymano 33-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec sprawcy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie mężczyzna, który na terenie nieużytków leśnych w powiecie średzkim uprawiał konopie inne niż włókniste. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku w momencie, kiedy przyszedł doglądać rośliny. Zabezpieczono łącznie 302 krzewy, które znajdowały się w doniczkach usytuowanych na wykarczowanych fragmentach podmokłego terenu trzcinowiska.

W wyniku dokładnego sprawdzenia miejsca zamieszkania, pojazdów oraz pomieszczeń gospodarczych należących do 33-latka kryminalni zabezpieczyli telefony komórkowe oraz laptop. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste wbrew przepisom ustawy, przy czym uprawa ta mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innej niż włókniste, tj. blisko 7 kilogramów marihuany.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przestępstwo uprawy konopi innej niż włóknista mogącej dostarczyć znacznej jej ilości zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
mł. asp. Karol Dudziak
tel. 693 726 093

  • zdjęcie przedstawia fragment rośliny konopi
  • zdjęcie przedstawia zatrzymanego mężczyznę siedzącego na ziemi pomiędzy roślinami
  • zdjęcie przedstawia ujawnioną plantację konopi
Powrót na górę strony