Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powodem kontroli motocyklisty była zagięta tablica rejestracyjna, ale zakończyła się ona umieszczeniem kierującego w areszcie

Data publikacji 12.07.2022

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Kawasaki. Okazało się, że 24-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo posiadał przy sobie metamfetaminę i był pod jej wpływem. Motocykl natomiast nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem, a za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który miał zagiętą tablicę rejestracyjną. Jak się okazało po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych, 24-latek posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz był osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary 8 miesięcy więzienia. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że kierował będąc pod wpływem metamfetaminy. W wyniku sprawdzenia posiadanego bagażu i odzieży kierującego funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z tym narkotykiem. Ale na tym nie koniec przewinień 24-latka. Motocykl, którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

Motocyklista za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem, a za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony