Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 25 kg marihuany zdjętych z czarnego rynku. Wałbrzyszanin tymczasowo aresztowany

Data publikacji 12.07.2022

Łącznie ponad 25 kilogramów narkotyków w postaci marihuany oraz mniejsze ilości amfetaminy ujawnili i zabezpieczyli w czterech różnych lokalizacjach Wałbrzycha oraz sąsiednich powiatów policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, których w działaniach wsparli funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Mundurowi zabezpieczyli także pochodzącą z nielegalnego źródła krajankę tytoniową, półprodukty służące do wytwarzania narkotyków, a także profesjonalnie wykonane wyposażenie trzech plantacji. W ręce policjantów wpadł 39-letni wałbrzyszanin. Po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres miesiąca.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując zebrane informacje operacyjne w ubiegłym tygodniu zatrzymali 39-latka, który w jednym z lokali mieszkalnych na terenie miasta miał przygotowaną profesjonalną plantację pod uprawę konopi indyjskich. Łącznie w dwóch lokalach na terenie Wałbrzycha należących do sprawcy funkcjonariusze znaleźli ponad 4 kg marihuany.

Dzięki wspólnym działaniom z policjantami z Wrocławia i Kamiennej Góry, a także Straży Granicznej, funkcjonariusze odwiedzili w tym samym czasie także dwa inne miejsca na terenie powiatu kłodzkiego oraz kamiennogórskiego. Tam zabezpieczyli łącznie ponad 21 kg przygotowanej do suszenia marihuany oraz tą już zapakowaną w worki foliowe do sprzedaży. Całe plantacje wyposażone zostały w profesjonalne oświetlenie oraz wentylatory i namioty. Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych.

Funkcjonariusze podczas dokładnego sprawdzenia pomieszczeń ujawnili także mniejsze ilości środków psychotropowych w postaci amfetamin i blisko 30 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Ponadto w trakcie czynności znaleźli również pieniądze w różnej walucie mogące pochodzić z procederu przestępczego. Gotówka to blisko 50 tysięcy złotych oraz 4,5 tysiąca euro. Mundurowi na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także samochód osobowy o wartości 250 tysięcy złotych.

39-latek decyzją sądu został już osadzony w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie. Spędzi tam najbliższy miesiąc. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz krajanki tytoniowej wałbrzyszanin może trafić za kraty więzienia nawet na 10 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób związanych z tym procederem z terenu Wałbrzycha oraz Dolnego Śląska.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • zabezpieczony przez policjantów susz roślinny
  • zabezpieczony przez policjantów susz roślinny
  • zabezpieczony przez policjantów susz roślinny
  • zabezpieczony przez policjantów susz roślinny
  • zabezpieczony przez policjantów susz roślinny
  • zabezpieczony przez policjantów susz roślinny
Powrót na górę strony