Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek uszkodził cztery zaparkowane samochody oraz wtargnął do przypadkowego mieszkania

Data publikacji 13.07.2022

17-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w ręce policjantów prewencji tamtejszej komendy tuż po tym, jak zdewastował cztery zaparkowane w dzielnicy Stary Zdrój samochody osobowe, a także wtargnął do jednego z mieszkań przy ul. Armii Krajowej, uszkadzając w nim mienie. Młody mężczyzna za popełnione czyny może trafić za kraty więzienia na 5 lat. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Wałbrzyscy funkcjonariusze prewencji w poniedziałek około godziny 6:30 najpierw otrzymali informację o uszkodzeniu przez nieznanego młodego mężczyznę samochodu osobowego w rejonie Dwora Miasta na Starym Zdroju. Chwilę później okazało się, że policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o dewastacji trzech innych samochodów, tym razem w rejonie ul. Kuracyjnej.

Poszukiwany nastolatek ostatecznie po przeprowadzonych czynnościach wpadł w ręce mundurowych kilkaset metrów dalej przy ul. Armii Krajowej, tuż po tym, jak wtargnął do przypadkowego mieszkania, uszkadzając w nim między innymi drzwi wejściowe. Straty w mieniu łącznie we wszystkich przypadkach wstępnie oszacowane zostały na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Podejrzany odpowie teraz za pięciokrotne zniszczenie mienia, a także za naruszenie miru domowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

  • uszkodzenia samochodów spowodowane przez nastolatka
  • uszkodzenia samochodów spowodowane przez nastolatka
  • uszkodzenia samochodów spowodowane przez nastolatka
Powrót na górę strony