Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groziła sąsiadom. Została aresztowana na trzy miesiące

Data publikacji 13.07.2022

Tymczasowy areszt wobec podejrzanej o groźby karalne oraz uszkodzenie ciała zastosował jaworski sąd. Kobieta, która trafiła do policyjnego aresztu wielokrotnie groziła sąsiadom, znieważała ich, a także popchnęła jedną z pokrzywdzonych, na skutek czego doznała ona uszkodzenia ciała. O dalszym losie agresywnej 33-latki zdecyduje teraz jaworski sąd.

Jaworscy policjanci zostali poinformowani o awanturze w jednym z bloków na Osiedlu Przyrzecze. Zgłaszająca dodała, że agresywna 33-latka jest prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających i po raz kolejny odgraża się sąsiadom, a jedną z nich popchnęła na klatce schodowej powodując uszkodzenie ciała. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. W trakcie czynności ustalili, że 33-letnia jaworzanka nie pierwszy już raz, bez żadnego powodu zaczęła grozić sąsiadom uszkodzeniem ich mienia oraz pozbawieniem życia. Kobieta nie poprzestała na groźbach lecz w pewnym momencie popchnęła na klatce schodowej jedną z sąsiadek, na skutek czego pokrzywdzona doznała uszkodzenia ciała. Policjanci zatrzymali agresorkę i osadzili w policyjnej celi.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienia kobiety. 33-latka usłyszała łącznie 5 zarzutów dotyczących gróźb karalnych wobec swoich sąsiadów, znieważania ich i uszkodzenia ciała. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na złożenie wniosku do sądu o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego wobec zatrzymanej.

Z uwagi na charakter zdarzenia sąd zastosował wobec 33-latki tymczasowy areszt. Najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi za kratami. Kodeks karny za same groźby przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony