Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażacy kontrolują akweny w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą

Data publikacji 13.07.2022

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci i strażacy kontrolują strzeżone i niestrzeżone akweny, przypominając kapiącym się, o możliwych zagrożeniach. Mundurowi ostrzegają o konsekwencjach wypoczynku na niestrzeżonych kąpieliskach i sugerują, aby wybrać te, gdzie służbę pełnią ratownicy. Wszystko po to, aby dbać zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i innych.

Sezon wakacyjno-urlopowy jest w pełni. Jak co roku dzieci i młodzież aktywnie wypoczywają nad wodą. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, wspólnie z miejscowymi strażakami, rozpoczęli kontrole w rejonach zbiorników wodnych. Mundurowi sprawdzają czy w miejscach, gdzie jest to zabronione, nikt nie wchodzi do wody. Podczas działań funkcjonariusze rozmawiają dodatkowo z mieszkańcami o zasadach bezpiecznej kąpieli. Wszystko po to, aby uzmysłowić dorosłym i dzieciom, jak niebezpiecznym żywiołem może być woda.

Pamiętajmy, że najlepiej wybierać strzeżone kąpieliska. Bez względu na umiejętności pływackie nie przeceniajmy swych możliwości i przede wszystkim nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Jeżeli nad wodę wybieramy się z dziećmi, to ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oczu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swych najbliższych. Bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych!

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

  • Zdjęcia przedstawiają łódkę, na pokładzie której znajdują się strażacy oraz policjanci
  • Zdjęcia przedstawiają łódkę, na pokładzie której znajdują się strażacy oraz policjanci
  • Zdjęcia przedstawiają łódkę, na pokładzie której znajdują się strażacy oraz policjanci
Powrót na górę strony