Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kompletnie pijany rozbił witrynę sklepową. Po wytrzeźwieniu nie pamiętał co zrobił, jednak odpowiedzialności nie uniknie

Data publikacji 14.07.2022

Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali mieszkańca Boguszowa-Gorc, który późnym wieczorem rozbił szybę w witrynie jednego ze sklepów w centrum Wałbrzycha. Kompletnie pijany mężczyzna noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Okazało się, że stan upojenia alkoholowego odebrał mu pamięć.

Kilka dni temu po godzinie 22:30 policjanci prewencji otrzymali informację od dyżurnego jednostki o uszkodzeniu szyby witryny sklepowej przy ul. Konopnickiej w Wałbrzychu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali ustaleń w sprawie i zatrzymali sprawcę dewastacji na gorącym uczynku przestępstwa kilkadziesiąt metrów dalej, na pobliskim przystanku przy ul. Nowy Świat. 23-letni boguszowianin był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał 2,27 promila alkoholu w organizmie.

Podejrzany noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnego dnia usłyszał zarzut zniszczenie mienia. Tłumaczył, że w związku ze stanem nietrzeźwości nic nie pamięta. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za dewastację witryny sklepowej, gdzie straty wstępnie oszacowane zostały na kwotę tysiąca złotych, może on trafić za kraty więzienia na 5 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony