Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Bolesławca zlikwidowali uprawę 40 krzaków konopi i zatrzymali „ogrodnika”

Data publikacji 14.07.2022

Bolesławieccy policjanci zlokalizowali w kompleksie leśnym uprawę konopi indyjskich. W tej sprawie zatrzymany został 32-latek, który doglądał rośliny i dbał o ich właściwy rozwój. Funkcjonariusze zabezpieczyli 40 krzaków w różnej fazie wzrostu. Podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadząc działania ukierunkowane na przeciwdziałanie narkomanii ustalili, że mieszkaniec gminy Nowogrodziec prowadzi nielegalną uprawę roślin.

W efekcie podjętych działań, w pobliżu miejsca zamieszkania 32-latka, policjanci zlokalizowali 40 krzaków konopi indyjskich. Rośliny w prowizorycznych donicach zrobionych z wiaderek rosły w lesie i były w różnej fazie wzrostu, od 15 centymetrów do 1 metra. Ich „ogrodnikiem” dbającym o właściwe nasłonecznienie i nawodnienie był 32-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec.

W trakcie czynności kolejnych czynności wykonywanych z udziałem zatrzymanego mężczyzny okazało się, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy z Lubaniu, ponieważ ma do odbycia karę za wcześniej popełniane kradzieże.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, lecz o jej wysokości zdecyduje ostatecznie sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony