Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzyła w tył auta, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych

Data publikacji 14.07.2022

Na drodze wojewódzkiej nr 328 w Złotoryi, 19-letnia kierująca samochodem osobowym marki Renault najechała na tył Volkswagena, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Kierowca i pasażerka volkswagena trafili do szpitala, na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne. 19-latka straciła prawo jazdy, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło po godzinie 20:00 na ul. Legnickiej w Złotoryi. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Renault, 19-letnia mieszkanka Złotoryi, nie dostosowała prędkości do panujących warunków ruchu i najechała na tył osobowego Volkswagena. W chwili zdarzenia kierujący tym pojazdem 42-letni mieszkaniec powiatu średzkiego zatrzymał się przed oznakowanym przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszej.

W wyniku tego uderzenia kierowca i pasażerka Volkswagena zostali przewiezieni karetkami pogotowia na badania diagnostyczne do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Funkcjonariusze ruchu drogowego przy udziale technika kryminalistyki wykonali na miejscu szereg czynności procesowych. Między innymi oględziny miejsca zdarzenia i oględziny pojazdów, szkice zdarzeniowe czy też dokumentację fotograficzną. W związku z tym zdarzeniem, 19-letniej kierującej samochodem marki Renault zatrzymano prawo jazdy. O jej dalszym losie będzie decydował sąd. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi jej kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Mając na uwadze powyższe zdarzenie apelujemy do kierowców o ostrożność na drodze. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe i to co się dzieje na jezdni i w jej najbliższym otoczeniu. Aby uniknąć najechania na tył samochodu pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości. Szczególnie po opadach deszczu, kiedy jezdnia jest śliska a przez to droga hamowania wydłużona. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu lub wchodzącego na przejście.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony