Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kobietę, która jechała 119 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h

Data publikacji 15.07.2022

Wrocławscy policjanci działający codziennie w specjalnej grupie SPEED, dbają o bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu, sprawdzając m.in. czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na jednej z ulic wylotowych z miasta uwagę patrolu zwrócił poruszający się ze znaczną prędkością dostawczy Renault. Przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w nieoznakowanym radiowozie zmierzyli jego prędkości. Kierująca odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędziła aż 119 km/h!

Policjanci z grupy SPEED patrolując dawną drogę krajową nr 8, pomiędzy Psim Polem a Mirkowem, sprawdzali czy kierujący stosują do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili zauważyli jadące w kierunku centrum dostawcze renault, którego kierująca, już na pierwszy rzut oka, poruszała się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną na tym odcinku drogi. 40-latka miała również za nic przepisy zobowiązujące ją do korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie urządzenia, w które wyposażony był ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik 119 km/h! W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 50 km/h.

Na mieszkankę gminy Długołęka, za popełnione wykroczenie, policjanci nałożyli mandaty w łącznej kwocie 2100 . Do konta kierującej przypisane zostało również 12 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Film 412-144745.mp4

Opis filmu: nagranie z rejestratora

Pobierz plik 412-144745.mp4 (format mp4 - rozmiar 33.4 MB)

Powrót na górę strony