Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali rower elektryczny o wartości 6,5 tysiąca złotych i zatrzymali pasera

Data publikacji 15.07.2022

Mundurowi z Nowogrodźca w wyniku działań operacyjnych odzyskali skradziony rower elektryczny. Zarzut w tej sprawie usłyszał paser, który chciał sprzedać jednoślad pochodzący z przestępstwa za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mienie o wartości 6,5 tysiąca złotych zostało przekazane właścicielowi.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu prowadząc działania dotyczące kradzieży roweru elektrycznego z terenu prywatnej posesji, ustalili, że bardzo podobny jednoślad jest oferowany do sprzedaży na jednym z portali społecznościowych.

Ustalenia operacyjne doprowadziły do potwierdzenia, że 37-latek oferuje rower pochodzący z przestępstwa, do którego doszło pod koniec czerwca na terenie gminy Parowa.

Jednoślad o wartości 6,5 tysiąca złotych został odzyskany, a podejrzany mieszkaniec powiatu bolesławieckiego zatrzymany. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że rower kupił w wyjątkowo okazyjnej cenie za 600 złotych i chciał go sprzedać z zyskiem.

37-latek był już karany za tego typu czyny. Działał w powrocie do przestępstwa, dlatego za paserstwo grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Odzyskany „elektryk” został zwrócony właścicielowi, a policjanci kontynuują działania w celu ustalenia sprawcy kradzieży.

Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczaniu swojego mienia, bo złodzieje tylko szukają okazji na łatwe zdobycie wartościowych przedmiotów.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony