Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania policjantów i strażaków ze Zgorzelca na zbiornikach wodnych

Data publikacji 15.07.2022

Wczoraj w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci i strażacy ze Zgorzelca kontrolowali zbiorniki wodne oraz doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Osobom przebywającym w rejonach zbiorników przypominali podstawowe zasady jakich należy przestrzegać, aby wypoczynek nad wodą był nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny.

Czas wakacji oraz wysokie temperatury sprzyjają przebywaniu nad akwenami wodnymi. Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” prowadzą działania, których głównym celem jest propagowanie właściwych zachowań nad wodą, przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych czy bezpiecznego wędkowania.

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. W trakcie prowadzonych ćwiczeń omówiono zagadnienia związane z ratowaniem i podejmowaniem osób znajdujących się w wodzie oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej osobom podtopionym. Po zakończonych ćwiczeniach funkcjonariusze sprawdzali czy w miejscach, gdzie jest to zabronione, nikt nie wchodzi do wody.

Pamiętajmy, że najlepiej wybierać strzeżone kąpieliska. Bez względu na umiejętności pływackie nie przeceniajmy swych możliwości i przede wszystkim nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Jeżeli nad wodę wybieramy się z dziećmi, to ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oczu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swych najbliższych. Bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych!

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

  • działania wspólnie ze strażakami na wodzie
  • działania wspólnie ze strażakami na wodzie
  • działania wspólnie ze strażakami na wodzie
Powrót na górę strony