Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcali się nad jeżami. Zostali szybko ustaleni i zatrzymani

Data publikacji 18.07.2022

Dzięki wytężonej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego oławskiej jednostki zostały ustalone i zatrzymane dwie osoby nieletnie, które w okrutny i bestialski sposób znęcały się nad jeżami. Za swoje czyny 15-latka i jej o rok starszy towarzysz, odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Policjanci zawsze poważnie traktują wszystkie przestępstwa, także te dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Oławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kilku martwych jeżach. Po potwierdzenie tych bulwersujących informacji funkcjonariusze przystąpili do działań mających na celu zatrzymanie osób odpowiedzialnych za to działanie.

Profesjonalna i wytężona praca kryminalnych doprowadziła do wytypowania i zatrzymania w dniu 16 lipca br. dwóch osób nieletnich odpowiedzialnych za te czyny. 15-letnia mieszkanka Oławy po czynnościach została przekazana rodzicom, natomiast jej 16-letni kolega, również mieszkaniec Oławy, spędził dzień w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy. Podczas czynności policjanci dodatkowo ustalili, że nieletni w ciągu kilku minionych dni zabili również gołębia.

Zatrzymani nieletni jeszcze w sobotę usłyszeli zarzuty uśmiercenia ze szczególnym okrucieństwem 7 jeży i 1 gołębia. Do tego bestialskiego procederu użyli noży oraz drewnianego kija. Podczas czynności przyznali się do zarzucanych im czynów, nie potrafili jednak wyjaśnić powodów swojego niewłaściwego zachowania.

Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na tego typu zachowania względem zwierząt. Za przestępstwo z artykułu 35 ust.1a Ustawy o ochronie zwierząt, w przypadku gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz

tel. 605 316 497

Powrót na górę strony