Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla jeleniogórskich policjantów od wdzięcznej mieszkanki

Data publikacji 19.07.2022

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze wpłynęło podziękowanie dla dwóch funkcjonariuszy Zespołu Kryminalnego jednego z komisariatów od wdzięcznej jeleniogórzanki za pomoc w ujęciu sprawców i odzyskaniu biżuterii i pieniędzy. Czasem niewielka wartość materialna utraconego mienia ma ogromne znaczenie sentymentalne dla osoby poszkodowanej. W każdym jednak przypadku policjanci dokładają wszelkich starań, aby sprawca czynu zabronionego został pociągnięty do odpowiedzialności.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze inspektora Leszka Zagórskiego wpłynęło podziękowanie dla dwóch policjantów Zespołu Kryminalnego komisariatu II od wdzięcznej jeleniogórzanki. Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który 12 lipca br. w Jeleniej Górze, pod pretekstem sprzedaży warzyw, w jednym z mieszkań wykorzystał nieuwagę domownika, a następnie ukradł złoty łańcuszek oraz 200 .

Pokrzywdzona kiedy zorientowała się, że została okradziona powiadomiła Policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu ustalili, a następnie jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Policjanci odzyskali biżuterię i pieniądze, które mężczyzna miał w kieszeni. Zamierzał łup sprzedać, jednak nie zdążył, bo wcześniej spotkał się z kryminalnymi.

Kobieta odzyskała utracony łańcuszek z serduszkiem, który był pamiątką rodzinną i zarazem posiadał nieocenioną wartość sentymentalną. Jak napisała w podziękowaniu - jeleniogórscy policjanci wykazali się dużym zrozumieniem i sympatią oraz chęcią udzielenia pomocy.

Podziękowanie, które wpłynęło na ręce komendanta świadczy o tym, że hasło „Pomagamy i Chronimy”, które przyświeca naszym funkcjonariuszom w codziennej służbie jest wciąż aktualne.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
mł. asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony