Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany land rover, zabezpieczone narkotyki i zatrzymane dwie osoby – to efekt działań policjantów walczących z przestępczością samochodową

Data publikacji 20.07.2022

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podczas realizacji sprawy związanej właśnie z kradzieżami pojazdów, odzyskali terenowego land rovera oraz zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich nie dość, że był poszukiwany przez sąd, to dodatkowo miał przy sobie ponad 200 porcji handlowych metamfetaminy. Razem z nim wpadł jego kolega, który również posiadał substancje odurzające.

Choć do kradzieży samochodów dochodzi zdecydowanie rzadziej, niż jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu, to niestety problem z amatorami cudzych „czterech kółek” cały czas występuje. Dlatego też w ramach Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działa wyspecjalizowana przeciwdziałaniu tego typu przestępstw komórka. Wydział do Walki z Przestępczością Samochodową prowadzi sprawy związane ze zdarzeniami, w których łupem złodziei padają auta, ale często jest też tak, że złodzieje pojazdów prowadzą także inną przestępczą działalność.

Tak właśnie było w ostatnim przypadku. Funkcjonariusze przeprowadzili realizację jednej z prowadzonych przez siebie spraw. Policjanci podczas czynności operacyjnych uzyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu średzkiego może być zamieszany w kradzieże pojazdów. Zebrali materiały dowodowe, które potwierdzały wcześniejsze podejrzenia. Postanowili więc zatrzymać 28-latka i ukrócić jego przestępcze działania. Kolejnym powodem do zatrzymania był fakt, że mężczyzna był poszukiwany przez sądy z kilku polskich miast.

Parę dni temu z samego rana funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji w okolicy Środy Śląskiej. Przebywający tam mężczyźni byli bardzo zaskoczeni, kiedy przed ich oczami pojawiły się policyjne legitymacje. Na rękach obydwu 28-latków szybko pojawiły się kajdanki, a funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dom, w którym przebywali mężczyźni.

Kryminalni ujawnili m.in. narkotyki w postaci ponad 200 porcji handlowych metamfetaminy, marihuanę, broń, amunicję oraz inne przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstw. W czasie prowadzonych czynności zweryfikowali również informację o skradzionym land roverze, który znajduje się na terenie jednej z dolnośląskich miejscowości. Dzięki policjantom udało się odzyskać pojazd o wartości ponad 35 tys. złotych, który został zabezpieczony na policyjnym parkingu oraz zabezpieczyć wcześniej wspomniane nielegalne przedmioty.

Teraz obaj zatrzymani mężczyźni będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów. Jeden z nich odpowie za wcześniej popełnione przestępstwa i posiadanie substancji odurzających. Poszukiwany przez sąd 28-latek już przebywa w areszcie. Jego rówieśnik, który posiadał marihuanę, także stanie przed sądem i grozi mu kara nawet kilkuletniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i mogą nastąpić kolejne zatrzymania osób, które bogacą się na czyjejś krzywdzie, kradnąc często dorobek życia.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony