Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

26-latek odpowie za kradzież w drogerii i posiadanie narkotyków

Data publikacji 20.07.2022

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który dokonał kradzieży asortymentu sklepowego o wartości ponad 1200 złotych w jednej z jaworskich drogerii. 26-latek wpadł w ręce dzielnicowych na „gorącymi uczynku”. Szybko okazało się, że to nie jedyny taki wybryk w jego wykonaniu.

W poniedziałek (18 lipca br.) chwilę po godzinę 15:00 jaworscy dzielnicowi patrolując ulice Słowackiego w Jaworze, zauważyli znanego im ochroniarza pracującego w jednym z miejscowych sklepów kosmetycznych, który zatrzymał radiowóz i poprosił o pomoc. Z relacji mężczyzny wynikało, że gonił złodzieja, który dokonał kradzieży sporej ilości artykułów kosmetycznych w drogerii. Na miejsce przybył także będący po służbie policjant wydziału kryminalnego, który przed chwilą widział młodego mężczyznę uciekającego nieopodal i wskazał kierunek jego ucieczki.

Dzielnicowi niezwłocznie udali się w to miejsce, gdzie w okolicach budki gastronomicznej zatrzymali złodzieja. Na nagraniu z kamer monitoringu sklepowego widać, jak 26-letni mieszkaniec Bolesławca zdejmuje z półek towar w postaci czekolad, kaw, środków chemicznych, baterii oraz kosmetyków, a następnie chowa go do foliowych reklamówek, po czym wychodzi ze sklepu. Łączna suma strat wyniosła ponad 1200 złotych.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym 26-latkiem okazało się, że nie tylko kradzież miał na sumieniu. W jednej z toreb dzielnicowi znaleźli opakowanie foliowe z zawartością białego proszku, który po badaniu okazał się metamfetaminą.

Skradziony towar został w całości odzyskany i wkrótce wróci na sklepowe półki. Podejrzany swoje naganne zachowanie tłumaczył trudną sytuacją życiową. O dalszym losie 26-latka zadecyduje teraz jaworski sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP] w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony