Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali kolejnego pirata drogowego

Data publikacji 21.07.2022

Mundurowi z grupy SPEED, każdego dnia sprawdzają, czy kierowcy stosują się m.in. do obowiązujących na drogach powiatu wrocławskiego ograniczeń prędkości. Na jednej z ulic wylotowych z miasta uwagę patrolu zwróciła poruszająca się ze znaczną prędkością osobowa toyota. Pomiar prędkości wykonany przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w ich nieoznakowanym radiowozie wskazał, że kierująca pojazdem japońskiego producenta na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jedzie aż 105 km/h!

Mundurowi z grupy SPEED patrolując ulice Wrocławia w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego, kontrolowali m.in. czy kierujący stosują się do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili zauważyli jadącą ul. Lotniczą toyotę, której kierująca, już na pierwszy rzut oka, poruszała się z prędkością znacznie przekraczającą tę dozwoloną na tym odcinku drogi. Również sposób prowadzenia auta był brawurowy. Jadąca autem 55-letnia mieszkanka powiatu milickiego w bardzo nonszalancki sposób zmieniała również pasy ruchu, nie używając przy tym kierunkowskazów.

Policjanci z wrocławskiej drogówki zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie wideorejestratora, w który wyposażony jest ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik 105 km/h! W miejscu wykonanego pomiaru można jechać maksymalnie z prędkością 50 km/h.

Funkcjonariusze zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na nieodpowiedzialną kobietę grzywnę wynoszącą 1500 zł, zatrzymując jednocześnie jej prawo jazdy na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach! Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas samych, w dużej mierze, zależy bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.71 MB)

Pliki do pobrania

  • 197.89 KB
    Transkrypcja filmu
Powrót na górę strony