Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Legnicy rozmawiała z uczestnikami półkolonii na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji

Data publikacji 24.07.2022

Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Legnicy rozmawiała na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku w czasie wakacji z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy, przebywającymi na półkoloniach. Tematem rozmowy było przede wszystkim bezpieczne poruszanie się po drogach, właściwe korzystanie z akwenów wodnych, bezpieczeństwo życia i zdrowia innych.

Okres wakacji to szczególnie czas dla dzieci, które podczas przerwy w nauce będą mogły korzystać z upragnionego wypoczynku. Część uczniów pozostanie w miejscu zamieszkania korzystając z półkolonii szkolnych, czy miejskich akwenów wodnych, a część wyjedzie wspólnie z rodzicami. W każdym przypadku najważniejsze jest stosowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Policjanci chętnie uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi, ponieważ wczesne przekazywanie najbardziej istotnych informacji w zakresie bezpieczeństwa, bardzo szybko przynosi efekty. Świadczyć o tym mogą sytuacje, kiedy na przykład najmłodsi członkowie rodzin informują o zagrożeniach dla życia i zdrowia ludzkiego dzwoniąc pod numery alarmowe. Policjantka w trakcie spotkanie zwróciła szczególną uwagę na właściwe powiadamianie służb ratunkowych oraz na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wytłumaczyła potrzebę noszenia kamizelek odblaskowych oraz konieczność stosowania kasków ochronnych. Dzieci otrzymały opaski odblaskowe aby zwiększyć swoją widoczność na drodze.

Policjantka przekazała również informacje na temat rozważnego wypoczynku nad wodą, w miejscach do tego wyznaczonych. Mówiła o rozsądnym korzystaniu z uroków kąpieli wodnych i słonecznych. Zwróciła także uwagę na stałe utrzymywanie kontaktu wzrokowego z opiekunami i niepozostawianie wartościowych przedmiotów bez opieki.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Katarzyna Baniewska
tel. 504 798 649

  • policjantka podczas spotkania z dziećmi
  • policjantka podczas spotkania z dziećmi
  • policjantka podczas spotkania z dziećmi
Powrót na górę strony