Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził sąsiadom nożem. Został aresztowany

Data publikacji 23.07.2022

Jaworscy policjanci zatrzymali 59-latka podejrzanego o kierowanie gróźb pod adresem sąsiadów. Sprawca trzymając w ręku nóż kuchenny groził mieszkańcom powiatu jaworskiego pozbawieniem życia, co wzbudziło u pokrzywdzonych obawę ich spełnienia. O tymczasowym aresztowaniu agresora zadecydował Sąd Rejonowy w Jaworze.

Kilka dni temu około godziny 23:00 oficer dyżurny jaworskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który awanturuje się na klatce schodowej z sąsiadami i grozi im pozbawieniem życia. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 59-latek trzymając w ręku nóż, nie pierwszy już raz, groził pozbawieniem życia swoim sąsiadom. Wzbudziło to u pokrzywdzonych uzasadnioną obawę, że groźby te faktycznie zostaną spełnione. Mundurowi natychmiast zatrzymali awanturnika. Jak się okazało, mężczyzna miał niespełna 2 promile alkoholu w organizmie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 59-letniemu mieszkańcowi powiatu jaworskiego zarzutu dotyczącego gróźb karalnych na szkodę sąsiadów.

Dwa dni później Sąd Rejonowy w Jaworze zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi za więziennymi kratami.

Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

Powrót na górę strony