Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden nietrzeźwy, z zakazem i narkotykami, drugi nie zatrzymał się do kontroli i nie miał uprawnień – obaj zostali zatrzymani przez jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 25.07.2022

Jeleniogórscy policjanci jednej nocy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy całkowicie zbagatelizowali obowiązujące przepisy prawa stwarzając tym samym ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Motorowerzysta kierował pod wpływem alkoholu wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu i mając przy sobie znaczną ilość różnych narkotyków. Drugi zaś kierując Volvo postanowił nie zatrzymywać się do kontroli drogowej, bo nie miał uprawnień. W jego bagażu policjanci ujawnili marihuanę. Obaj zostali zatrzymani i odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu sądowego oraz o posiadanie znacznych ilości narkotyków. A w Karpaczu zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków oraz o kierowanie bez uprawnień.

22 lipca 2022 roku, około godziny 0.30 policjanci na ulicy Ogrodowej w Kowarach zauważyli kierującego skuterem, który jechał bez kasku. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila w jego organizmie. Jak się później okazało, mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Jego zachowanie wskazywało również, że 38-latek mógł kierować pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. Przyznał, ze zanim wsiadł za kierownicę zażywał tabletki ecstasy oraz metamfetaminę. Okazało się, że mężczyzna zarówno przy sobie, jak i w mieszkaniu posiadał narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę, amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy. Łącznie z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać około 400 porcji handlowych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Tej samej nocy, kilka godzin później policjanci patrolując ulice Karpacza na Obrońców Pokoju zauważyli kierującego pojazdem marki Volvo, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierowca jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca uciekając stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jechał całą szerokością jezdni z dużą prędkością. Został zatrzymany zaraz po tym, jak stracił panowanie nad pojazdem, gdy najechał na uskok na jezdni. Kierującym okazał się 30-letni mężczyzna. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, ale za to posiadał marihuanę. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony